S.S.S

 • Haier Group Corporation Kimdir?

  Haier Group Corporation, elektrikli ev aletleri ve tüketici elektroniği alanlarında Qingdao (Çin) merkezli faaliyet gösteren dünyanın en büyük üreticisidir. 1984 yılında Zhang Rumin tarafından Çin merkezli olarak kurulmuştur. Klima, buzdolabı, çamaşır makinesi, mikrodalga fırın, cep telefonu, bilgisayar ve televizyon başta olmak üzere, Haier'in ürün gamını oluşturmaktadır. "Haier Smart Home" adı altında akıllı ev teknolojilerini oluşturan ürün gamını yedi farklı global markayla pazara dunmaktadır. Başlıca markalarımız Haier, Casarte, GE (General Electric), Fisher & Paykel, Aqua ve Candy olarak sıralanmaktadır.

  Uluslararası derecelendirme ve istatistik şirketi Euromonitor'ün verilerine göre Haier, Major Appliances (Ev aletleri) kategorisinde 2009-2018 yılları arasında üst üste 10 yıl boyunca dünyanın 1 numaralı markası seçilmiştir. Uluslararası marka sıralandırma kuruluşu BrandZ'in 2019 yılı değerlendirmesine göre "Internet Of Things (IOT - Nesnelerin İnterneti)" ekosisteminde 16,3 milyar Amerikan Doları (USD) cirosu ile dünyanın en değerli markası olmuştur. 2019 yılında, "Haier Smart Home" adı altında, dünyanın en büyük şirketlerinin sıralandığı FORTUNE dergisinin GLOBAL 500 şirketi araştırmasına 27,7 milyar USD toplam cirosu ile 448. sıradan girmiştir. 

  Haier grubun altında 3 alt iştiraki bulunmaktadır. 

  a) Qingdao Haier Co. Ltd.  (Haier Smart Home olarak bilinmektedir),

  b) Haier Electronics Group Co. Ltd.

  c) Çin Avrupa Uluslarası Borsası (Frankfurt merkezli) ilkem göre "D-Share

 • Haierin yaptığı global satın almalar nelerdir? GE (General Electric Co.) ve Candy Hoover Group, artık Haier çatısı altında devam edecek !

  2009'dan beri son on yıldır üst üste dünyanın en büyük ev aletleri üreticileri sıralamasında birinci konumda olan Haier, 2016 yılında en büyük rakiplerinden GE (General Electric Co.)'nun elektrikli ev aletleri birimini 5 milyar 400 milyon Amerikan Doları (USD) karşılığında satın almıştır.

  2019 yılındaysa, İtalyan elektrikli ev aletleri üretici olan rakibi Candy Hoover Group'u ise 475 milyon euro tutarındaki anlaşmayla bünyesine dahil etti. Candy Hoover Group'un ülkemizde Eskişehir'de kurulu bulunan üretim tesisleride Haier çatısı altına geçti. Bu satınalmayla alakalı olarak, Candy Hoover Group CEO’su Beppe Fumagalli ise, "Qingdao Haier ile akıllı ev ürün gruplarını geliştirmek ve ev hayatının kalitesini artırmaya devam etme yönünde aynı vizyonu paylaşıyoruz. Candy’nin inovasyon kabiliyetinin, İtalyan tasarımının, teknolojisinin ve tarzının Qingdao Haier’in işletme modeli ile mükemmel bir şekilde uyum sağlayacağına inanıyoruz. Bu birleşmeyle daha çok, kişiselleştirilmiş ürünlere yönelik artan talepleri daha iyi karşılayacak ve insanların yaşamlarını daha iyi ve daha kolay hale getireceğiz" dedi.

 • Haier Group ve Mitsubishi Electric Arasındaki Ticari İlişki Nedir ?

  2014 yılında her iki firmanın ortak katkılarıyla inşa edilen Qingdao Haier Endüstri Parkı içerisinde bulunan laboratuvarda, akıllı klima sistemleri, konfor, enerji verimliliği ve düşük enerji tasarrufu alanlarında yaratıcı araştırma ve geliştirme çalışmaları devam etmektedir. 24 Şubat 2016'da, Haier Air Conditioning ve Japonya merkezli Mitsubishi Electric arasında, 5 yıllık süreyle geçerli olacak AR-GE iş birliği anlaşması imzalanmış ve daha ileri boyutta bir iş birliğinin ikinci safhasına geçilmiştir. Akıllı ev sistemleri bünyesinde "Smart Home" konseptiyle, üst düzey ürünlerin mükemmel kullanıcı deneyimleri sunması birincil amaç olarak hedeflenmiştir. 

   

   

 • Haier Group ve Mitsubishi Heavy Industries Arasındaki Ticari İlişki Nedir?

  Çin merkezli Haier Group ve Japonya merkezli Mitsubishi Heavy Industries firmalarının 1992 yılında Qingdao'da Haier Endüstri Parkı içerisinde ortak olarak kurdukları bir şirket ve üretim tesisi bulunmaktadır. Ortak kurulan şirketin tam adı "Mitsubishi Heavy Industries-Haier (Qingdao) Air-Conditioners Company Ltd." olarak geçmektedir. Bu tesiste üretilen ürünler, Çin ve Asya-Pasifik ülkelerinde "Mitsubishi Heavy - Haier Klima Sistemleri" markasıyla satılmaktadır. Her iki firmanın, birbirleriyle olan ortaklıkları üretim ve ar-ge değiş tokuş anlaşmasını içermektedir.

  Qingdao'da kurulu bulunan ve MHAQ adıyla bilinen ortak üüretim tesisinde, farklı tipte klima ürün gruplarının imalatı yapılmaktadır. Söz konusu ortak oluşumla alakalı daha fazla bilgi almak için www.mhaq.cn sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 • Haier Klima Sistemleri Nerede Üretilmektedir? Türkiyede Satılan Ürünler Hangi Tesislerde Üretilmektedir?

  Haier Klima Sistemleri, Çin merkezli olarak 8 farklı üretim tesisinde imal edilmektedir. Baştan sonra, imalatın tamamı deneyimli Haier mühendisleri tarafından, tam otomasyonlu ve robotik tesislerde yapılmaktadır.

  Bu 8 farklı tesisin bir tanesi, Qingdao'da Haier Endüstri Parkı içerisinde bulunan Haier Group ile Mitsubishi Heavy Industries ortak girişimi (joint venture) olan MHAQ tesisidir.

  Cezayir, Nijerya, Tunus, Pakistan, Hindistan, Bengladeş, Tayland ve Vietnam'da olmak üzere, Çin sınırları dışında 8 farklı üretim tesisi daha Haier Klima sistemleri çatısı altında hizmet vermektedir.

  B HVAC Mühendislik A.Ş. tarafından Türkiye'ye ithal edilen ve KKTC dahil olmak üzere ülke sınırlarında satılan tüm klima ürünleri, Haier Group'un Çin fabrikalarında imal edilen ürünlerdir.

   

 • Haier Klima Ürün Gruplarında Hangi Markalı Kompresörler Tercih Edilmektedir?

  Haier Klima Sistemleri ürün gamında, 2016 yılında Mitsubishi Electric Co. ile imzalanan AR-GE anlaşmasından dolayı öncelikli olarak Mitsubishi Electric markalı kompresörler kullanılmaktadır.

  Haier MRV olarak adlandırılan VRF sistemlerinin (Variable refrigereant flow - Değişken Debili Klima Sistemleri) tamamında, Multi Klima sistemlerinin tamamında ve Havadan Suya Isı Pompaları ürün grubunun tamamında standart olarak Mitsubishi Electric markalı kompresörler kullanılmıştır.

  Ev ve Ofis Tipi (RAC) Klima sistemlerinde ve Hafif Ticari Tip (CAC - PAC) Klima sistemlerinde, global partnerlerden Japonya merkezli Hitachi, Panasonic ve Daikin gibi üreticilerin en kaliteli kompresörleri, üretim zamanlamasındaki süratli tedarik olasılıkları dikkate alınarak seçilmekte ve kullanılmaktadır.

 • Haier Klima Sistemleri Ürün Gruplarında Garanti Süreleri Ne Kadardır?

  Ev ve Ofis Tipi (RAC) Klima Sistemleri - 3 yıl GARANTİ (Bir adet duvar / konsol tipi iç ünite ve bir adet dış üniteden oluşan ürünler bu gruba dahildir)

  Hafif Ticari Tip (CAC - PAC) Klima Sistemleri - 3 yıl GARANTİ (Bir adet salon / kaset / kanallı / yer-tavan tipi iç ünite ve bir adet dış üniteden oluşan ürünler bu gruba dahildir)

  Multi Klima sistemleri - 3 yıl GARANTİ (Bir ve beş adet arasında iç ünitenin, tek bir dış ünite aracılığıyla beslendiği sistemler bu gruba dahildir)

  MRV (VRF) Klima Sistemleri - 2 yıl GARANTİ (Değişken soğutkan debili klima sistemlerinin tüm iç ve dış üniteleri bu gruba dahildir)

  Havadan Suya Isı Pompası Sistemleri - 2 yıl GARANTİ (Monoblok veya split sistem olarak üretilen ısı pompaları bu gruba dahildir)

Bize Ulaşın!

Detaylı bilgi almak, Sipariş vermek ve Önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİM